Długi weekend 2022. Jak spędzić wolne dni w Wołowie?
16 czerwca obchodzimy Boże Ciało. To idealna okazja, aby przedłużyć swój weekend i spędzić więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi. Jeśli nie masz w planach wyjazdu poza miasto, możesz równie ciekawie zorganizować swój czas w okolicy zamieszkania. Co robić w długi weekend w Wołowie i okolicach?
Zobacz też: Relaks na świeżym powietrzu w Wołowie. 5 miejsc, w których odpoczniesz pośród przyrody
#1 Spacer
Najpopularniejszą formą relaksu w wolnym czasie jest wyjście na spacer. Aby urozmaicić długi weekend, zabierz ze sobą kocyk i ulubione przekąski, zaproś przyjaciół bądź rodzinę i wybierzcie się na piknik. Idealnym miejscem na tego typu spędzanie wolnego czasu będzie Park Krajobrazowy Dolina Jezierzycy, Kraina Trzech Stawów w Dębnie czy też miejscowość Rajczyn.
Więcej na temat miejsc, w których odpoczniesz pośród przyrody: Relaks na świeżym powietrzu w Wołowie.
#2 Rodzinny obiad
Jednym, ze sposobów spędzenia wolnego czasu z rodziną lub przyjaciółmi, może być wspólny posiłek. W gminie jest wiele ciekawych restauracji wartych uwagi. Poniżej przedstawiamy kilka z nich:
- Karczma Cysterska – lokal mieści się tuż obok jednego z największych zabytków w Europie – Opactwa Cystersów. Restauracja powstała w 1997 roki i specjalizuje się w przygotowywaniu dań kuchni polskiej.
- Restauracja w Pałacu Mojęcice – najważniejszą filozofią właścicieli jest zgoda z naturą i zadowolenie gości. Wiele z potraw przygotowywana jest na bazie produktów pochodzących z własnej uprawy. W pałacowej restauracji wypiekany jest także chleb, przygotowywane są przetwory oraz sery i masło z mleka od własnych krów.
- Restauracja Bistro & Music – to przyjemny lokal, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – klasyki takie jak tatar, po nowoczesne dania m.in. grillowaną ośmiornicę czy kotleciki jaglane. Wszystkie potrawy podawane są w sposób, który zachwyca oko.
#3 Zwiedzanie
Miłośnicy zwiedzania opuszczonych miejsc, znajdą w gminie Wołów kilka ciekawych miejsc. Pierwszą propozycją może być Pałac w Głębowicach, który w przeszłości uważany był za jedno z najbardziej znaczących dzieł klasycyzmu na terenie Dolnego Ślaska. Obecnie budynek jest w złym stanie, jednak wciąż przyciąga miłośników eksplorowania tajemniczych miejsc.
Drugą ciekawą atrakcją są ruiny w Konarach pierwszej na świecie cukrowni. Powstała ona w 1964 roku z inicjatywy niemieckiego naukowca – Franza Acharda. Pozostałości po cukrowni zabezpieczono jako trwałą ruinę i udostępniono dla turystów do zwiedzania. Obok nich znajduje się także tablica pamiątkowa ku czci właściciela.
#4 Długi weekend nad wodą
Gdy pogoda dopisuje, najchętniej spędzamy czas nad wodą. Jedną z największych atrakcji w gminie Wołów jest kąpielisko nad Zalewem Słup. Na terenie zalewu można zrobić także grilla, ognisko, pograć w piłkę plażową lub odpocząć na polu biwakowym.
Więcej na temat zalewu: Zalew Słup i Pastorówka
#5 Wioska Tipi, czyli odpoczynek na łonie natury
Filozofią tego miejsca jest “SLOW LIFE”, czyli oderwanie się od codziennej gonitwy i całkowity relaks na łonie natury. Indiańskie tipi są luksusowo wyposażone we wnętrzu, a przed każdą z nich jest niewielki ogródek. Na terenie kompleksu do dyspozycji gości są także hamaki, basen, gorąca beczka i jacuzzi, miejsce przeznaczone do grillowania, plac zabaw dla najmłodszych gości, a w pobliżu znajduje się łowisko. Można tam także wypożyczyć rowery lub quady i wybrać się na wycieczkę po okolicach.
Więcej na temat Wioski Tipi znajdziesz poniżej: