Gmina Wołów chce nawiązać partnerstwo z hiszpańskim miastem Martos

Współpraca miast w Europie ma już ponad 70-letnią tradycję, a z roku na rok jej popularność wzrasta. Obecnie międzynarodowe współdziałanie dotyczy wymiany w ramach kultury, sportu, rozwijania współpracy gospodarczej, przygotowywania projektów czy wymiany doświadczeń w zarządzaniu lokalnym.
Taką współpracę ma w planach zawiązać gmina z hiszpańskim miastem Martos. W tym celu burmistrz Dariusz Chmura oraz wiceburmistrz Jan Janas spotkali się z włodarzem Victorem Manuelem Torresem Caballero. Wstępne rozmowy odbyły się w formule online i zaowocowały chęcią podpisania listu intencyjnego.
Jak wskazuje burmistrz Dariusz Chmura:
To, co łączy oba nasze miasta to z pewnością bogata historia, ochrona środowiska oraz zabieganie o pozyskiwanie środków unijnych i wprowadzanie cyfryzacji do naszych szkół i jednostek organizacyjnych. Mimo dzielącej nas odległości potrafimy już teraz znaleźć wspólne mianowniki.
– Facebook.com/ddwolow
Dzięki przyszłej współpracy w gminie będą mogły być organizowane wymiany młodzieży – tym bardziej, że język hiszpański jest, zaraz po angielskim, najpopularniejszym językiem na świecie.