Magda Gessler odwiedziła pałac w Mojęcicach

Magda Gessler jest słynną restauratorką, która prowadzi program kuchenne rewolucje. Właśnie w tym celu przyjechała do powiatu wołowskiego. Jeden z lokali Wilcza8 cafe & restaurant miał okazję przejść metamorfozę pod okiem Magdy Gessler.
Jednakże restauratorka trafiła przypadkiem do Pałacu w Mojęcicach. Jak się okazało wystrój oraz jedzenie zachwyciło kobietę:
W czasie realizacji Kuchennych Rewolucji w Brzegu Dolnym zupełnie niechcący znalazłam się w miejscu, jak z bajki. Jest nim Pałac Mojęcice. Miejsce niewiarygodnie perfekcyjnie odrestaurowane, przepiękne kolory bezy i błękitu wypełniają stare renesansowe wnętrza. Zaskoczeniem jest również wyśmienita kuchnia, gdzie szef Marek korzysta z produktów z gospodarstwa należącego do właścicieli pałacu. Zawitajcie do tego miejsca, a ja będę tu wracać tak często, jak się da. Właścicielka pałacu Małgorzata Tracz osobiście wita gości i dba i ich komfort i dobre samopoczucie
– napisała Magda Gessler na swoim Facebooku
Pałac w Mojęcicach
Obecny dwór postawiono w I poł. XVII w. Jednakże jego historia sięga znacznie starszego okresu. Już w XIII w. na tym terenie istniał ogródek rycerski otoczony rowem i częstokołem, który później przekształcono na wieżę mieszkalno-obronną.
W 1616 r. Melchior II von Stosch podjął decyzję o powiększeniu swojej rezydencji. Niestety nieumiejętne prace doprowadziły do zawalenia budynku. Nowym projektem zajął się Anton Fodige, który stworzył renesansową rezydencję obronną, otoczoną fosą. W 1824 r. Ludwik von Kockritz dokonał restauracji i przebudowy obiektu na styl klasycystyczny, a w latach 1872 – 1880 Diepold von Kockritz przekształcił wnętrza dworu i odnowił portal. Zachował się w bardzo dobrym stanie do dzisiejszego dnia.
Pałac w Mojęcicach znajduje się przy ul. Głównej 5. Wchodząc do tego magicznego miejsca, zwiedzający zobaczą duży hol z oryginalną posadzką. Na parterze znajduje się sala balowa, kominkowa, a także rycerska. Jedna z nich pokryta jest sklepieniem kolebkowo – krzyżowym, a inna ozdobiona stiukami. Na parterze znajdują się trzy kominki. Dwa z nich zostały odrestaurowane włącznie z żeliwnymi płytami.