Gdzie w Wołowie zbadać stan trzeźwości? - Wolowinfo.pl

Gdzie w Wołowie zbadać stan trzeźwości?

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do naszego stanu trzeźwości nie powinniśmy wsiadać za kierownicę. Policjanci przypominają, że podróżowanie w stanie wskazującym to nie tylko zagrożenie dla nas, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Alkomat znajdujący się na komendzie ma przełożyć się na poprawę bezpieczeństwa na drodze.
Gdzie w Wołowie zbadać stan trzeźwości?| fot. KPP Wołów

Na stronach policyjnych coraz częściej pojawiają się informacje dotyczące zatrzymania pijanych kierowców, co przekłada się na wzmożone kontrole na drogach. Pomimo policyjnych alarmów oraz kontroli, nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy po spożyciu alkoholu wsiadają za kierownice – skutkiem takiej postawy są często wypadki drogowe.

Policjanci przypominają, że jeśli mamy wątpliwości co do stanu trzeźwości na terenie Wołowa znajduje się ogólnodostępne urządzenie badające stan trzeźwości. Alkomat jest prosty w obsłudze oraz dostępny całą dobę.

Ogólnodostępny alkomat

W recepcji Komendy Powiatowej Policji w Wołowie (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 23) znajduje się ogólnodostępne urządzenie do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Aby skorzystać z alkomatu wystarczy pobrać jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w otworze urządzenia. Kolejnym krokiem jest wdmuchanie przez nią powietrza. Wynik ukaże się w ciągu kilku sekund.

Takim zachowaniem możemy uniknąć nie tylko utraty prawa jazdy, ale również niebezpiecznych zdarzeń na drodze.

Źródło: KPP Wołów

Więcej z Wolowinfo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *