Mistrzostwa Polski U-15. Klub "Wiart" z kolejnymi sukcesami - Wolowinfo.pl

Mistrzostwa Polski U-15. Klub “Wiart” z kolejnymi sukcesami

Wołowscy zapaśnicy mieli okazję zaprezentowania swoich umiejętności podczas Mistrzostw Polski U-15. Jak im poszło?
Mistrzostwa Polski U-15. Klub “Wiart” z kolejnymi sukcesami/fot. MGLKS WIATR WOŁÓW

W minionym tygodniu w Gomulinie na matach zmierzyło się 129 młodzików z 35 klubów z całej Polski. Zawodnicy mieli okazję przetestować swoje umiejętności i wykorzystać nowe techniki podczas Mistrzostw Polski U-15, które były krajową eliminacją do Mistrzostw Europy.

Nie zabrakło także reprezentantów gminy Wołów z klubu “Wiatr” – Maksymiliana Rozpędka (62 kg) oraz Jakuba Piotrowskiego (68 kg). Choć ich specjalnością są zapasy w stylu wolnym to świetnie poradzili sobie w stylu klasycznym. Wołowianie zwrócili na siebie uwagę, a do domu wrócili z medalami.

Reprezentanci Wołowa na podium

Max Rozpedek walczył w kategorii wagowej 62 kg. Wygrał wszystkie walki w pięknym stylu, ale w finałowej rozgrywce zdominował go konkurent Noe Wolski z Kartuz. Tym samym wołowianin zajął 2 miejsce zostając Wicemistrzem Polski U-15.

Klubowy kolega, Kuba Piotrowski także zaprezentował się z najlepszej strony. Finalnie zawodnik stanął na najniższym podium i został brązowym Medalistą Mistrzostw Polski U-15.