I Wojewódzki Turniej Skrzatów i Skrzatek - Wolowinfo.pl

I Wojewódzki Turniej Skrzatów i Skrzatek

W niedzielę odbył się I Wojewódzki Turniej Skrzatów i Skrzatek w Wołowie. Gminę reprezentowało 6 młodych zawodników. Dzieci mogą pochwalić się dobrym wynikiem i miejscami na podium.
facebook.com/MKS Wolavia Wołów – Sekcja Tenisa Stołowego

Wczoraj w Wołowie w sali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Trzebnickiej 6 odbył się I Wojewódzki Turniej Skrzatów i Skrzatek. W zawodach udział mogli wziąć wszyscy urodzeni w 2012 r, oraz młodsi reprezentujący odpowiedni poziom sportowy i posiadający aktualne licencje PZTS.

Gminę Wołów reprezentowało 6 młodych zawodników. Dla wielu z nich był to pierwszy tego typu turniej, ale mimo to wszyscy wykazali się niemałymi umiejętnościami. Trzecie miejsce w grupie skrzatów zajął Dominik Zawolski, natomiast w grupie skrzatek na podium stanęła debiutująca Patrycja Staszczyk. Tuż za nimi znaleźli się Kacper Szerer oraz Emilia Woźniak. Natomiast Igor Prośniewski zajął 5 miejsce. Najmłodszym uczestnikiem turnieju był Wojciech Turewicz, który zdobył 6 miejsce.

Jak podkreśla trener:

rośnie kolejne pokolenie mistrzów, które trenuje w programie Pinpongowe Marzenia z PSE.

Zawody w rygorze sanitarnym

Cały turniej został przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Zawodniczkom i zawodnikom towarzyszyła minimalna liczna osób, a wszyscy obowiązkowo musieli odkazić ręce i przebywać w maseczkach.

Każdy z zawodników musiał przynieść wypełniony kwestionariusz sanitarny, który został przekazany sędziemu.