Mieszkanka Wołowa zmaga się z anoreksją. Potrzebna pomoc!

Anoreksja to bardzo poważne zaburzenie psychiczne, które dotyka coraz większą liczbę młodych osób. Charakterystyczne dla tej choroby jest ograniczenie ilości przyjmowanych pokarmów, silne koncentrowanie się na wyglądzie i masie ciała. Osoba chorująca na anoreksje ma zaburzony obraz swojego ciała i nieustannie żyje w przekonaniu, że ma nadwagę bądź jest otyła.
Leczenie anoreksji wiąże się ze stopniowym podnoszeniem wagi oraz jednoczesną terapią u psychiatry czy psychologa. Zazwyczaj chora osoba otrzymuje leki, które poprawiają jej samopoczucie, eliminują stany lękowe oraz depresyjne. Przyczynia się to do powrotu właściwych nawyków żywieniowych. Jednakże proces rekonwalescencji jest długi i kosztowny.
Potrzebna pomoc
U jednej z mieszkanek Wołowa zdiagnozowano anoreksję. Szansą na normalne życie jest terapia w ośrodku “Droga do domu” w Kiełczówku. Jednakże jej koszt to 13 500 zł. Ze względu na to, że dziewczyna nie jest w stanie zapewnić sobie takich środków, przyjaźni jej ludzie założyli komitet SWP “Damy Radę” na który można wpłacać środki.
Nr rachunku bankowego to 90 9598 0007 0200 2022 2002 0001.
Każdy grosz będzie tutaj na wagę złota. Więcej informacji na plakacie:
