Magdalena Siedy mistrzynią Polski młodziczek w zapasach kobiet - Wolowinfo.pl

Magdalena Siedy mistrzynią Polski młodziczek w zapasach kobiet

Gmina Wołów może pochwalić się ostatnio niemałymi sukcesami sportowymi. Magdalena Siedy z Kielc wróciła do Wołowa jako mistrzyni Polski młodziczek w zapasach kobiet w kat. wagowej do 58 kg.
wolow.pl

Od 19 do 21 listopada w kieleckiej Hali Legionów rozgrywały się Mistrzostwa Polski Młodziczek w zapasach. Na wydarzeniu pojawił się prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, medalista mistrzostw świata, Europy i igrzysk olimpijskich, Andrzej Supron. Impreza zgromadziła zapaśniczki z całej Polski w wieku 12-14 lat.

Klub MGLKS “Wiatr” Wołów reprezentowała Magdalena Siedy. Intensywne treningi oraz talent zawodniczki przyczyniły się do najwyższego miejsca na podium. Wołowianka wywalczyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski młodziczek w zapasach kobiet w kat. wagowej do 58 kg. Zawodniczka do tych zawodów przystępowała w roli faworytki do tego tytułu, ponieważ na swoim koncie miała już dwa medale z rzędu Mistrzostw Polski.

Wynik z tegorocznych zawodów otwiera przed zapaśniczką szansę na udział w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy.

Sukcesy wołowskich sportowców

W Mistrzostwach Polski Młodziczek w zapasach w Kielcach wzięła udał także Izabela Kuriata. W kategorii wagowej 58 kg dotarła do strefy medalowej. W pojedynku o brąz została pokonana przez rywalkę. Wołowianka minimalnie przegrała i ukończyła zawody na 5. miejscu.

W wołowskich barwach na macie pojawiła się również Magdalena Wijatyk (46kg), która po dwóch porażkach ukończyła zawody w trzeciej dziesiątce.

Wybitnymi wynikami może pochwalić się również Dorota Bereza, wychowanka wołowskiego klubu karate Kyokushin:

Źródło: Wołów