Koenzym Q10 - suplementacja w trosce o serce - Wolowinfo.pl

Koenzym Q10 – suplementacja w trosce o serce

Koenzym Q10 to substancja, która ma duży wpływ na organizm człowieka. Chociaż najwięcej osób będzie kojarzyło go z wpływem na układ krążenia, ponieważ jest on dostępny w suplementach diety na serce, a także w lekarstwach wykorzystywanych przy chorobach tego układu, to nie jest jego jedyne zastosowania. Wpływ koenzymu Q10 na cały organizm jest znacznie większy, a wszystko z uwagi na fakt, że ubichinon (koenzym Q10 to nazwa zwyczajowa) uczestniczy w produkcji energii w organizmie. To także ma wpływ na układ krążenia, ponieważ energia wytwarzana przez koenzym Q10 jest niezbędna m.in. do prawidłowej pracy serca, ale także mięśni szkieletowych. Na tym jednak nie koniec prozdrowotnych właściwości koenzymu Q10. Warto się o nim dowiedzieć czegoś więcej, szczególnie z uwagi na jego wysoką popularność. Jest on dostępny nie tylko w suplementach diety na serce, ale także w wielu różnych kosmetykach, a w szczególności kremach przeciwzmarszczkowych itp. Zatem co sprawia, że jego właściwości są tak szerokie?

Prozdrowotne właściwości koenzymu Q10 – w trosce o serce i nie tylko

Właściwości koenzymu Q10 są obecnie dużo lepiej znane, a jego prozdrowotność sprawia, że po prostu jest on chętnie wykorzystywany przy okazji przeróżnych preparatów. Na samym początku warto chociaż wstępnie nakreślić to, jak koenzym Q10 wpływa na pozostałe części organizmu, a nie tylko na układ krążenia. Ubichinon może być wykorzystywany w leczeniu wielu poważnych chorób i dolegliwości. Za przykład może posłużyć chociażby miażdżyca, cukrzyca typu II, parodontozie, chorobie Parkinsona oraz Alzheimera itp. Jednak jak to wszystko jest możliwe w przypadku tych dwóch ostatnich chorób? Wszystko z uwagi na fakt, że koenzym Q10 jest silnym antyoksydantem. 

To oznacza, że neutralizuje wolne rodniki tlenowe występujące w organizmie, których działanie jest przyczyną wielu innych poważnych chorób i schorzeń. Są także odpowiedzialne za procesy starzenia się organizmu. W przypadku chorób neurodegeneracyjnych (Parkinsona oraz Alzheimera) jest to istotne, ponieważ mózg jest podatny na uszkodzenia spowodowane działaniami wolnych rodników tlenowych. W ich wyniku zwiększa się produkcja wielu innych szkodliwych związków, które wpływają negatywnie na procesy myślowe, pamięć, funkcje poznawcze itp. Koenzym Q10 jako antyoksydant może zatem wpływać na zahamowanie tego szkodliwego procesu. 

Wpływ koenzymu Q10 na układ krążenia oraz serce

Powyższe przykłady mają na celu uświadomić, że koenzym Q10 ma ogrom prozdrowotnych właściwości, z których po prostu warto korzystać, nie tylko w przypadku problemów z układem krążenia. Jednak to właśnie z tego powodu jest on najbardziej popularny, a zatem także warto pokrótce nakreślić jego wpływ na tę ważną część organizmu. Z resztą, jak można było zauważyć, koenzym Q10 ma pozytywny wpływ także na wiele poważnych schorzeń związanych z układem krążenia.

Mowa tutaj chociażby o niewydolności krążenia, czy też nadciśnieniu tętniczym lub miażdżycy. Jednak to co zasługuje szczególnie na uwagę to fakt, że rozpoczęcie przyjmowania koenzymu Q10 w ciągu 72 godzin od zawału serca, a także kontynuowanie suplementacji przez rok, znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia kolejnych problemów z sercem, nie tylko kolejnego zawału. To tylko podkreśla fakt, że koenzym Q10 jest substancją wartą do rozważenia w suplementacji, a jeśli chcemy włączyć go do naszej codzienności, można to zrobić za pośrednictwem szerokiej oferty sklepu SFDOczywiście koenzym Q10 to nie jedyne preparaty, które są w nim dostępne i warto się z nimi dokładniej zapoznać, ponieważ tak jak ubichinon, potrafią pozytywnie zaskoczyć.

Więcej z Wolowinfo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *